דימנציה היא מחלה הפוגעת בזיכרון באופן ניכר ונפוצה בעיקר אצל קשישים, למרות שעשויה גם לקרות אצל צעירים יותר במקרים נדירים. מחלת הדימנציה פוגעת לא רק בזיכרון אלא משפיעה גם על התפקוד הרגשי, ההתנהגותי והחשיבתי. תסמיניה הבולטים של המחלה אשר הולכים ומתחזקים עם התדרדרותה כוללים בלבול, חוסר התמצאות במרחב ובזמן, חוסר יכולת זיהוי של אנשים מוכרים וחפצים שונים, ועוד. מדובר במחלה קשה ומתסכלת, אשר עשויה לגרום לחולה להתדרדרות נפשית הכוללת מצב רוח ירוד והתקפי זעם. לכן האטת דימנציה היא כה משמעותית לשיפור איכות החיים של הסובלים ממחלה זו.

 

בעוד קיימים מחקרים רבים על מניעה של דימנציה, האטת דימנציה אשר כבר החלה היא מאוד מורכבת. האטת דימנציה עשויה לסייע לחולה בתפקוד היומיומי באופן משמעותי כך שיוכל להרוויח זמן בלתי מבוטל של צלילות הדעת.

 

האטת טורט:

 

תסמונת טורט היא הפרעה נוירו-פסיכיאטרית המתגלה לרוב בגיל ילדות ומאופיינת בטיקים, תנועות וקולות לא רצוניים אשר חוזרים על עצמם. הטיקים מתחלקים לשניים – טיקים מוטוריים וטיקים קוליים. הטיקים המוטוריים אשר אופייניים לתסמונת טורט הם מצמוץ, תנועות מסויימות של הצוואר או הכתפיים, ועוד. הטיקים הקוליים כוללים כחכוחים, נהימות ועוד.

 

תסמונת טורט היא תסמונת אשר מפריעה באופן משמעותי לניהול אורח חיים תקין ונורמטיבי, ולכן האטת טורט היא כה חשובה. האטת טורט יכולה לסייע לסובל מהפרעה זו לנהל אורח חיים תקני ולא לחוש תסכול וחרדה. האטת טורט יכולה להתבצע במגוון דרכים אלטרנטיביות, אך יש לחקור לעומק טרם ניגשים לטיפול מאחר ולא כל הטיפולים יביאו להצלחה.

 

למידע נוסף אודות האטת דימנציה או האטת טורט פנו עוד היום לצבר ארם, אוריקולותרפיסט מומחה המטפל במגוון שיטות אלטרנטיביות אחרות.

 

האטת דימנציה​

לקביעת ייעוץ חינם: 050-4131468

בקרו ב-

LIC אוריקולותרפיסט מומחה